Sooduspakkumised

Suvine näohooldus

02.07.2018
Suvine näohooldus

Põhilised punktid, millele suvel nahahoolduses tähelepanu pöörata:

  • Suvekreemide puhul on oluline niisutamine ja kaitse. Tuleks eelistada kiiresti imenduvaid ning nahas niiskust siduda aitavaid kreeme. UV kiired tekitavad nahas rohkelt vabu radikaale, mis lõhuvad ja kahjustavad meie nahastruktuuri, mistõttu nahk vananeb. Suvised kreemid peaksid seetõttu sisaldama piisavas koguses antioksüdante. 
  • Näohoolduskreemid võiksid konsistentsilt olla vedelamad. Kuivale ja normaalsele nahale piimjad emulsioonitüüpi, rasusele ja kombineeritud nahale geelid. 
  • Päikesekiirguse toimel pakseneb naha pinnal olevate surnud naharakkude kiht kaitsmaks UVK eest. Liiga paks sarvkiht jätab nahast väsinud ja elutu mulje ning muudab selle tuhmiks. Seetõttu peaks nahka koorima kord nädalas. Koorimine eemaldab surnud naharakud, mustuse ning muudab nahapinna pehmemaks ja vastuvõtlikumaks kosmeetilistele toimeainetele. Ka päevitus tuleb eelnevalt kooritud nahal ühtlasem ja püsivam.
  • Vähemalt üks kord nädalas lisaks koorimisele tuleks suvisel perioodil kasutada nahka niisutavat või sügavpuhastavat maski.  Ei tohiks kasutada sügavkoorivaid ja puuviljahapetega tooteid. Ka muud väga tugevatoimelised tooted (nt seerumid) võivad nahatalitluse nii aktiivseks muuta, et ta kaitseb ennast üle ja võivad tekkida pigmendilaigud. Ettevaatlik tuleks olla parfüümide ja teiste tugevalt lõhnastatud toodete kasutamisega, mis samuti võivad nahale päikese toimel pigmendilaike tekitada või põhjustada allergilisi probleeme. 
  • Nahka tuleb puhastada korralikult hommikuti ja õhtuti. Suvel on higistamine tavalisest suurem ja higistavale nahale kleepub tolm ja mustus kergemini. Kindlasti ei tohiks puududa näohooldusrutiinist näovesi, aga eelistama peab neid, mis ei sisalda kuivatavat alkoholi. Näovärskenduseks sobivad ideaalselt jahutavad ja niisutavad pihustatavad näoveed.
  • Ei tohi unustada päikesekaitset! Päikesekaitsekreeme on kahte sorti: füüsikalised, mis reflekteerivad/hajutavad UV-kiirgust ja keemilised, mis absorbeerivad UV-kiirgust. Keemilise kaitsega kreeme on mugavam kasutada, kuna imenduvad nahka. Samas füüsikalise kaitsega kreeme loetakse ohutumateks, sest nad ei imendu nahka ja allergiate oht on minimaalne. Miinuseks on füüsikaliste kreemide puhul see, et tihti jätavad nad nahale valge kihi. Aknele kalduva näonaha puhul peaks eelistama konsistentsilt kergemaid kreeme, sest rasvased päikesekaitsekreemid võivad poore ummistada. Keemilise kaitsega päikesekaitsekreemi peab nahale peale kandma 30 minutit enne päikese kätte minekut, et kreem jõuaks imenduda ja toimima hakata. Füüsikalisi võib panna vahetult enne. 
  • Suvel on lisaks oluline kaitsta ka huuli - eelistama peaks kaitsefaktoriga huulepulkasid ja -palsameid. Lühikeste juustega või kinnise soenguga ei tohi unustada ka kõrvu kaitsta.

 

Foto: Grete-Liis Mets